Czyszczenie dywanów

Jak dokładnie wygląda czyszczenie dywanów wykonywane przez naszą firmę?

Odbiór

Naszym priorytetem jest zapewnienie profesjonalnej obsługi – dlatego, w trosce o wygodę naszych klientów, sami odbieramy i transportujemy dywan do naszej pralni. Decydując się na usługę „Czyszczenie dywanów” u nas, nie musisz martwić się kłopotliwym transportem dywanu!

Oględziny

Gdy dywan znajdzie się już na miejscu, nasi specjaliści przeprowadzają na nim szczegółowe oględziny. Drobiazgowo sprawdzamy stan dywanu, określamy zakres prac i dobieramy najlepszy rodzaj czyszczenia.

Trzepanie

Właściwe czyszczenie dywanów zawsze zaczynamy od dokładnego trzepania. Pozwala ono na wydobycie spomiędzy włókien wszelkiego kurzu, piachu i pyłu.

Pranie wstępne

Po pozbyciu się wszystkich suchych zanieczyszczeń, przechodzimy do prania wstępnego. Odbywa się ono za pomocą odpowiednio dobranych środków czyszczących. Celem prania wstępnego jest usunięcie największych zabrudzeń.

Pranie zasadnicze

Następnym krokiem jest pranie zasadnicze. Polega ono na dogłębnym czyszczeniu dywanu z obu stron, za pomocą specjalistycznych szczotek automatycznych. To one pozwalają na wyciągnięcie z Twojego dywanu nawet najgłębiej ukrytego brudu. Dywan jest również poddawany natryskowi ciśnieniowemu. Cały wcześniej wydobyty brud i zastosowane środki czystości zostają dokładnie wypłukane.

Suszenie

Następnie, aby przyśpieszyć proces suszenia i pozbyć się nadmiaru wody, dywan trafia do wirówki. Urządzenie to wyciąga nawet do 95% wilgoci z włókien.

Kontrola

Gdy dywan jest już suchy, zostaje poddany dokładnej kontroli. Sprawdzamy skuteczność wykonanych prac. Jeśli jest to potrzebne, kwalifikujemy dywan do dalszego czyszczenia.

Prace wykończeniowe

Kolejnym krokiem są prace wykończeniowe. Jeśli sobie tego życzysz, a Twój dywan tego potrzebuje, wykonujemy na nim drobne naprawy i obszywanie.

Zwrot dywanu

Po ponownej, szczegółowej kontroli jakości, odwozimy do Ciebie czysty i pachnący dywan!

Właśnie tak wygląda czyszczenie dywanów i wykładzin, jednak to nie wszystko, co oferujemy. Wykonujemy również impregnację, ozonowanie, usuwanie brzydkiego zapachu, eliminacje roztoczy oraz obszywanie.

Jeśli posiadasz dywan lub wykładzinę, które potrzebują czyszczenia, oddaj je w nasze ręce, a my zrobimy wszystko, aby wyglądały jak nowe!